Vrchol letošní dogfrisbee sezóny v Česku, již XVII. mistrovství České republiky, se uskuteční od pátku 8. září do neděle 10. září v osvědčené lokalitě na louce kynologického cvičiště ve Dvoře Králové nad Labem. Mistrovství republiky je opět otevřené, a dá se tedy očekávat početná a kvalitní účast zahraničních závodníků. Mistrovské tituly se budou udělovat tradičně ve čtyřech disciplínách: freestyle, SuperPro Toss&Fetch, the Quadruped ženy a the Quadruped muži a program jako obvykle doplní nemistrovské doplňkové disciplíny dogdartbee a paralelní timetrial. Letošní ročník domácího šampionátu navíc bude i posledním dílem DiscDog Brit Cupu 2023, takže po jeho skončení poznáme nejen nové mistry republiky, ale i vítězné týmy z prestižní série freestylových víkendů. Přihlášky a propozice naleznete zde v nejbližší době.

naši sponzoři

Mistrovství České republiky v dogfrisbee 2023

PRO START NA MČR 2023 JE NUTNÉ SPLNIT TYTO PODMÍNKY:
Také letošní republikový šampionát bude bez nutnosti kvalifikace. Startovat může každý hráč, který již s některým psem nastoupil v otevřené kategorii v dané disciplíně – ve FS Open, v SPTF divize I a v oficiálním quadrupedu v závodě pořádaném podle pravidel USDDN.

ZVÝHODNĚNÉ STARTOVNÉ:

 • pro členy DDK ČR* – sleva 100 % = zdarma
 • pro nečleny sleva 50 %

  ve FS: získávají zvýhodněné startovné týmy z prvních tří míst v konečném pořadí každého letošního oficiálního FS Open. Zvýhodněné startovné se neposouvá na týmy na nižších pozicích, pokud už někdo na stupních zvýhodněné startovné získal na předcházejících akcích.
  – v SMD – nához 46 bodů a víc
  v quadrupedu tým, který v oficiální závodě v ČR dosáhne výkonu: 

  • ženy – 60 m a víc 
  • muži – 65 m a víc

* V den závodu musí být závodník členem DiscDog klubu. Zvýhodnění neplatí zpětně.

Startovné pro členy
Freestyle
500 Kč
SMD, Quad
200 Kč
DD, PTT
200 Kč
Startovné pro nečleny
Freestyle
700 Kč
SMD, Quad
300 Kč
DD, PTT
200 Kč

Platba startovného výhradně předem na účet klubu 2200958095/2010 (Fio Banka) VS: 2023

Další informace
Adresa:
Dvůr Králové nad Labem, areál Nový Svět, GPS: 50.427291,15.821066
Datum:
8.–10. 9. 2023
Organizátor:
DiscDog klub ČR
Registrace:
UZAVŘENA
Seznam přihlášených:
ZDE
Uzávěrka přihlášek:
31. 08. 2023

Nezapomeňte si rezervovat triko:

deadline pro objednávky: 31. 8. 2023

TRIKO - HRÁČ

VOLNÝ PRODEJ

* Soutěžící, kteří startují v mistrovských disciplínách mají tričko zdarma. Přesto je nutné si jej objednat a vybrat velikost. Hráči, kteří tak neučiní budou bez trička.

Cena trička zakoupeného navíc je 250 Kč.

Přehled zaslaných objednávek

Svou hudbu, ve formátu MP3 pro Freestyle nám můžete posílat na e-mail: solarman@centrum.cz
(svůj zvukový soubor pojmenujte: jméno-příjmení-pes.mp3)

Změny v registraci prosím posílejte na e-mail: veronikaurbaskova@gmail.com

Vážení účastníci, 

vzhledem k opětovnému velkému zájmu o letošní MČR jsme ponechali stejné podmínky jako v loňském ročníku. Pro přehlednost je ještě shrneme, abychom měli jistotu, že vám nic neuniklo:

Průběh disciplín:

 • SPTF: bude rozdělena do soboty – 1. kolo (start v 9:00) a neděle – 2. kolo. V případě, že v disciplíně nastoupí více než 80 týmů, bude se dělat “cut”. Konkrétní počet týmů postupujících do 2. kola oznámíme v sobotu po skončení soutěže.
 • Freestyle: první kolo freestylu i freestylová mini se odehrají v sobotu. Pokud nastoupí +/-  tolik týmů, kolik je aktuálně nahlášených, bude se FS mini prokladat s freestylem –první polovina startovního pole půjde nejprve freestyle, který se bude prokládat freestylovou mini druhé poloviny startovky. Po obědové pauze se to prohodí a první půlka půjde FS mini, druhá půlka svůj freestyle. Druhé freestylové kolo proběhne v neděli. 
 • Quadruped – aby nebyl příjezd pro nikoho příliš hektický a zároveň měli všichni závodníci dobré světelné podmínky, začne quadruped kvalifikací ve 13:00 a poté se uskuteční skupiny a poslední šance nejprve žen a pak mužů. Následně se uskuteční finále žen a poté finále mužů. Z organizačních důvodů proběhnou obě soutěže jen na jednom hřišti.
 • Dogdartbee/Paralelní TimeTrial – bude omezeno na 60 startujících týmů. V případě, že se některé týmy odhlásí nebo neodregistrují, budeme týmy doplňovat ze seznamu náhradníků v pořadí došlých přihlášek tak, jak jsou náhradníci uvedení v seznamu přihlášených. 

Příjezd:

Příjezd do areálu je možný od pátečního rána od 6 hodin. Kempování je možné kdekoliv ve vymezeném prostoru. Počítejte, prosím, s tím, že se při registraci bude vybírat kempovné 100 Kč/osoba/noc

Občerstvení:

Přímo v areálu je tradiční kantýna. Za 5 minut se pěšky dostanete do Kauflandu. A zhruba 15 minut chůze od areálu leží příjemná středověká krčma Starý pivovar (http://www.stary-pivovar.com/).  

Rozhodčí - freestyle

Stavit Budin

(Izrael)

rozhodčí - tým

Letošní týmovou rozhodčí je Stavit Budin, jedna z nejzkušenejších a nejúspěšnějších hráčů Izraele. 
V dogfrisbee, stejně jako v dog dancingu, čerpá ze zkušeností tanečnice – svých znalosti pohybu a tvoření choreografie. Dále se svými psy vystupuje na různých show – například se svou borderkou Alexou celý jeden rok vystupovala po Spojených státech – a i tyto zkušenosti zúročuje při přípravě svých svěřenců a hodnocení sestav. 
Jako závodnice se zúčastnila těch největších soutěží od ME až po MS, jak loni v Polsku, tak i předešlé roky v USA. 

Tiziana Solazzo

(Itálie)

rozhodčí - Hráč

Tizianu k dogfrisbee přivedla její jack russlice Menta, se kterou se staly jedním z nejlepších „bonsaiových“ týmů. Získala tak na freestyle unikátní pohled, protože hra s malým psem má svá specifika. V současnosti soutěží s borderkami Clatch a Quadem. 
Ať malý, nebo velký pes, typickým rysem Tizianiných sestav je vždy elegantní a propracovaný pohyb hráče. Tuhle dovednost bude dozajista hledat i u letošních soutěžících 

Julia Zaborowska

(Polsko)

rozhodčí - pes

Naší rozhodčí na psa je jedna z nejlepších současných polských hráček. Julia s frisbee začala v roce 2013 se svým nejlepším přítelem, borderkou Floydem a brzy si spolu vyvinuli svůj typický styl plný úžasných hráčských prvků. Nyní hraje se svým mladším borderákem Effectem, se kterým ještě posunuje hranice své představivosti a nápaditosti.

Markéta Urbášková

(Česká republika)

rozhodčí - execution

Execution se ujala Markéta, jedna z hrstky stále aktivních hráčů, kteří stáli u zrodu českého dogfrisbee. Ačkoli v této sezóně ve freestylu nenastupuje – její starší australák PC letos vstoupil do freestylového důchodu a její nová naděje je ještě mladinká -, má na svém kontě účast na těch největších akcích v Evropě a jako jeden z prvních českých hráčů také na MS v zámoří. 

rozhodčí pro distanční disciplíny

Pavel Ryttnauer

(Česká republika)

SPTF / the quadruped

Pro pamětníky je Pavel „ten týpek s boxerem“, ještě z časů, kdy se po hřišti proháněl spolu se svými předchozími boxerkami Sárou a Aurou. Pro současné hráče je Pavel králem distančních rozhodčích. Na kontě má posuzování na několika Mistrovstvích Evropy a každoročně posuzuje na MČR. Letos to ale možná bude naposled, protože Pavlovi roste nová boxeří naděje. A tak věříme, že od příštího roku už to bude zase „ten týpek s boxerem“. 

Nikol Vízková

(Česká republika)

freestyle Toss & fetch

Freestylovou mini pro vás oboduje jedna z nejzkušenějších českých rozhodčích a zároveň královna distančních disciplín z Divokého západu. Pro Nikol není posuzování na MČR žádnou novinkou. Nicméně není žádaná jen ve své domovině. V jejím „profesním životopise“ najdete i posuzování na Mistrovstvích Evropy.

Jakub Janik

(Polsko)

DogDartbee / Paralelní TT

Jakub je podle vlastních slov česko-polským rozhodčím a hráčem. Dogfrisbee se věnuje od roku 2014. Od té doby se jeho poznávacím znamením stali border kolie Vigo, který je nyní již seniorským frisbee psem, a láhev dobrého piva v ruce. Jakub je velmi zapáleným rozhodčím, který při svém posuzování usiluje o maximální přesnost a férovost. 

harmonogram

PÁTEK:

 

SOBOTA:

 

NEDĚLE:

 

Změna programu vyhrazena.